مسئول دفتر جهاد دانشگاهی مستقر در دانشگاه : پیشرفته‌ترین آزمایشگاه تخصصی کووید-۱۹ با تعرفه دولتی در بوشهر راه اندازی شد

12 آذر 1399


مسئول دفتر جهاد دانشگاهی مستقر در دانشگاه از راه‌اندازی پیشرفته‌ترین آزمایشگاه تخصصی کووید-۱۹ با تعرفه دولتی در بوشهر خبر داد
هدی دشتی با اعلام این خبر گفت: آزمایشگاه‌ ویروس‌شناسی کووید 19 خدمتی مشترک از جهاد دانشگاهی و دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است با توجه به گسترش و فراگیری بیماری کووید 19 و افزایش درخواست های مردم برای دریافت خدمات درمانی و ظرفیت محدود مراکز درمانی، ضرورت ایجاد مراکز تشخیصی کرونا ویروس به موازات مراکز مرجع سلامت به شدت احساس شد؛ لذا جهاد دانشگاهی استان، با پشتیبانی و حمایت های بی دریغ دکتر کشمیری ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی و همراهی یک تیم تخصصی و مجموعه جهاد دانشگاهی مستقر در دانشگاه، اقدام به راه اندازی آزمایشگاه مجهز و کاملا ایزوله برای ارائه خدمت به همشهریان خود نمود.
دشتی یادآور شد: از روز پنجشنبه در این آزمایشگاه به صورت رسمی تست کرونا در قالب نمونه گیری از عموم مردم و متقاضیان آغاز گردید هزینه این تست با تعرفه دولتی که مبلغی در حدود ۲۶۰ الی ۲۷۰ هزار تومان خواهد بود.
لازم به ذکر است؛ این آزمایشگاه شامل فضایی کاملا ایزوله و مجهز به دستگاه های مخصوص همچون Real Time PCR، اتوکلاو و کیت های تشخیصی مربوطه است و در سه بخش؛ "تحویل نمونه و آماده سازی"،"استخراج RNA و کنترول کیفیت نمونه" و "بخش Real-TimePCR و آنالیز" فعالیت میکند.
وی ادامه داد: روش‌های نوبت‌گیری از طریق تلفنی و تماس با شماره‌های ۰۷۷۳۳۳۵۰۴۳۵ و ۰۷۷۳۳۳۵۰۶۶۵ و نوبت‌گیری آنلاین از طریق سایت www.jdbulab.ir است.
هدی دشتی تاکید کرد: تمامی مراحل ثبت‌نام، واریز وجه و نوبت‌دهی از طریق درگاه اینترنتی اعلام شده و به شکل غیرحضوری انجام و زمان دقیق مراجعه و پذیرش بیمار جهت نمونه‌گیری به او اعلام می‌شود. ضمن اینکه به منظور عدم الزام مراجعه بیمار به آزمایشگاه، امکان ارائه خدمت و نمونه‌گیری در محل نیز فراهم شده است.
مسئول دفتر جهاد دانشگاهی مستقر در دانشگاه تصریح کرد: ان شالله این خدمت ارزشمند هدیه‌ای از سوی نهاد مقدس انقلاب اسلامی جهاددانشگاهی برای خدمت رسانی به مردم شریف استان بوشهر باشد. تردیدی ندارم که جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی استان بوشهر هم‌گام با جهاد دانشگاهی در استان، با سرمایه ارزشمند علمی نیروهای مومن و متعهد خود و شناخت دقیق ظرفیت‌ها و استفاده بهینه از فرصتها، خواهد توانست نقش خطیر خود را در زمینه های فرهنگی، پژوهشی و آموزشی به خوبی ایفا نماید.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


کلمات کلیدی:
دفتر.جهاد.دانشگاهی     آزمایشگاه.کرونا     هدی.دشتی    

تاریخ بروز رسانی:   15 آذر 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >